Дириґенти

Парафіяльний Хор приймав у свої ряди талановитих дириґентів та композиторів, які зробили свій вклад до скарбниці літургічних творів Північної Америки та України.

RomanHurko+Photo.jpg

Основноположний дириґент, Роман Гурко, абсольвент Торонтонського Університету у ділянках Історії та Теорії Музики, теж здобув маґістерку у ділянці Релігії від Інституту Сакральної Музики Єйлського Університету , і згодом студіював приватно з композитором Ivan Moody у Портуґалії. Член Спілки Композиторів України від 2004-ого року, Роман Гурко почав писати музичні композиції ще коли був студентом ґімназії. Прем'єра першої його композиції, “Ave Maria” для мішаного хору, була виконана Toronto Mendelsson Youth Choir на Весяному Музичному Фестивaлі у Guelph у 1983-ому році.

26731141_945579072289224_6416730105354711191_n.jpg

Внедовзі опісля заснування ним Молодіжного Парафіяльного Хору у 1986-ому році, Маєстро Гурко почав писати ориґінальні твори до елементів Божественної Літургії. Його перша нова композиція у цьому контексті була до молитви “Отче Наш”, тоді до “Достойно Єсть”, і за ними низка інших. Він опісля скомпонував ще дві повні літургії: Вечірня (2011) і Реквієм для Жертв Чорнобиля (2002). Зацікавлені цими та іншими аспектами Маєстра Гурка праці заохочені відвідати www.romanhurko.com. Хоч він зараз мешкає у місті Нью Йорку, Роман надалі часто відвідує Торонто і співає з хором.

ai-Photo on 5-19-20 at 3.52 PM.jpg

У 1987-ому році Адріян Івахів прийняв батуту дириґента і вів хор опісля понад дес'ять років. За його каденції, Адріян Івахів, який себе описує як композитор експериментальних творів склав музику до різних частин Божественної Літургії, чиї прем'єри хор виконав і співає по сей день, між ними “Тебе Оспівуємо”, “Іже Херувимів”, “Свят”, і “Вірую”. Підчас турнірів в Україні, хористи ділилися нотами до композицій Маєстра Івахова з багатьма іншими хоровими ансамблями.

 Зараз, др. Адріян Івахів викладає  при факультеті Вермонтського Університету (University of Vermont) як професор Екологічної Думки та Культури і він теж співає з хором, якого дириґував, коли відвідує місто свого народження.

IMG_4700.jpg

Павло Фондера виконує функцію відвідуючого дириґента від 2016-ого року. Абсольвент Київського Державного Університету Культури та Мистецтв, він отримав ряд академічних ступенів у хоровій дириґентурі та вокальній музиці, і був хористом та солістом численних відомих хорів в Україні, і з ними ґастролював по Європі, Північній Америці, та Азії.

 Зараз, Маєстро Фондера служить хормейстром-дириґентом Торонтонського відділу Канадської Капелі Бандуристів, мистецьким керівником та дириґентом хору “Прометей”; хористом та солістом Торонтонського Чоловічого Камерного Хору (прибічного до хору “Веснівка”); і став осноположним мистецьким керівником та дириґентом ансамблю “Крешендо”.

Різдвяна Cпівпраця Cічня 2020-ого року

Коли Хор готовився до участі у трьох фестивалях співу коляд у Львові та Івано-Франківську, які відбулися у січні 2020-ого року, три дириґенти ансамблю збагатили його репертуар своїми ориґінальними обробками. Підчас турне, Маєстро Зінченко продириґувала світові прем'єри Романа Гурка обробку “Святі Сиділи, Каміння Били”, Адріяна Івахова “Понад Буковим Лісом”, і свою власну “Ой Підемо Пане Браття”. Ще до того, співаючи українською, французькою, англійською та уендатською мовами, хор деб'ютував особливо зготовлену чотири-мовну версію “Коляди Гуронів / Єсус Агатоннія”, яку написав єзуїтський місіонер Jean de Brébeuf у (приблизно) 1642-ому році. Хор виконав Північно-Американські прем'єри цих же творів на своїм 14-тім річним концерті коляд пізніше того місяця.

Zhanna Conducting.jpg

Сьогодні

Маєстро Зінченко надалі зберігає свої обширні контакти з представниками хоральної громади України і тим шляхом збагачує репертуар хору композиціями сучасних та модерних композиторів.

Previous
Previous

Наша Парафія

Next
Next

Благодійна робота